Google Page Speed ve Firebug Eklentisi

Google Page Speed ve Firebug Eklentisi
Google Page Speed ve Firebug Eklentisi

Page Speed Eklentisi Nedir ?
Page Speed eklentisi ile web sayfalarınızı performansını ölçebilir, ölçümleriniz sonucunda sitenizi tekrar değerlendirmeye alıp optimizasyonlarınızı düzenleyebilirsiniz. Web sayfalarınızın yüklenme hızlarını ve yavaşlatıcı nedenleri görebilir gerekli değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Page speed eklentisinin renklendirmeleri ile çok net bir şekilde sayfalarınızın bekleme süresini, DNS sorgu hızlarınızı, bağlantı hızını vs öğrenebilirsiniz. Page Speed eklentisinin ayrıntılı analizi sayesinde sitenizin nerelerde yavaşladığını görüp sayfalarınızı hızlandırmaya yönelik çalışmalar  yapabileceksiniz.
Web sitelerinin hızlı yüklenmesi SEO açısından önemli olduğundan Google tarafından geliştirilen bu eklenti bizlere yardımcı olacak. Birçok webmaster sitesinin neden yavaşladığını, nasıl hızlandıracağını araştırıp zaman kaybetmekte ve  çoğu zaman bu sorunu çözememektedir. Page Speed eklentisi Performance sekmesi altında sitemizi hangi öğelerin yavaşlattığını ve hangi sayfaların daha ağır çalıştığını öğrenebiliriz. Bu sayede bu öğeler ve sayfalar üzerinde kontrollerimizi yaparak hızlandırma çalışmalarına başlayabiliriz.
Sitenizin google speed taramasını yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ. Acılan sayfadaki 

Make your web site faster  yazısının altındaki kutucuktan aratıp sorunlarınızı görebilirsiniz

Page Speed: Recording Activity
Page Speed Activity panel ile JavaScript işleme dahil tüm tarayıcı faaliyetlerini bir zaman çizelgesinde görebilirsiniz.
Bu eklentilerin, webmasterların gözünde önemli bir yer tutacağına inanıyorum. Ayrıntılı analizleri ve kullanışlı olmalarıyla vazgeçilmezleriniz arasına girebilir.
Google+'da Paylaş

Yazar Unknown

Yazar Hakkında bilgi yazılacak
    Blogger Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder

Argo içerilikli yorum attığınız taktirde hakkınızda dava açılır, site adresinizi yoruma attığınız taktirde ise bloğunuz google sıralamasından düşer.